Jdi na obsah Jdi na menu
 


krmivo

2. 2. 2009

Proso

Obrazek

Proso je vhodné pro malé i střední papoušky. V našem chovu ho konzumují hlavně anduly,korely a kakarici. Občas v malém množství i alexandři a penanti. Pěstuje se více druhů (žluté,zelené,červené, japonské, senagalské)

 

Oves

Obrazek

Oves je u menších a středních papoušků velice oblíbený, nejraději v namočeném či naklíčeném stavu. V našem chovu ho žerou anduly, korely, kakarici, barnardi, penanti.Suchý žerou ve větším množství jen anduly a korely.

 

Semenec

Obrazek

Papoušky hojně vyhledávaná zrnina.

Slunečnice žíhaná

Obrazek

Slunečnici žere většina středních a větších papoušků (kakarici, alexandři, penanti, aratingové, barnardi, korely,..).Doporučuji jí krmit v malých dávkách, protože obsahuje mnoho tuku a papouškům velmi chutná. Když ji papouškům podáváme ve větším množství, tak ostatní zrniny ignorují a vyhledávají jen slunečnici. Což vede k tomu, že papoušci tloustnou a nedostává se jim vyvážené stravy. Pěstuje se také více druhů (černá, žíhaná,bílá keňská, egyptská - ve formách malá, střední a velká pro velké papoušky).

 

Kardi(světlice)

Obrazek

Kardi je vhodné téměř pro všechny větší papoušky. Obsahuje velké množství bílkovin, které jsou vhodné hlavně pro mláďata.

 

Senegalské proso

Obrazek

Obzvláště oblíbená pochoutka, papouškům chutná nejvíce v klasech. Po umístění do voliéry se po senegalském prosu jen zapráší. Vyhledávají ho hlavně andulky, aratingové a kakarici. V klasech ho žerou i papoušci, kteří si jinak prosa v krmné misce ani nevšimnou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář